Fotosel cam kapı sistemleri, günümüzde kullanımı kolay ve şık bir tasarıma sahip, göz dolduran otomatik kapı sistemlerinden biridir. Şehirlerimizde modülerliğin bir parçası olan fotosel cam kapı, tüm alanlarda kullanılmaya başlamıştır ve özellikle estetik olarak göze çarpmaktadır.

 

Algılama yan kayar çerçevesiz fotoselli kapı sayesinde kış günlerinde ısı enerjisi tasarrufu ve yaz günlerinde klimanın etkili bir şekilde çalışabileceği hissine sahip bir yetkilinin bir işlevi olan fotoselli kapı işlevleri de mümkündür.

 

Motor Seçenekleri

 

 • Dunker Motoru (Almanca)
 • Yerli Motor

 

Tekerlek Topluluğu

 

 • Kanat yüksekliği ayarlanabilir
 • 3 tekerlekli palet taşıyıcı

 

Kontrol Ünitesi

 

 • İşlev seçme anahtarına gerek kalmadan programlamayla LCD ekran kontrol ünitesi

 

Ray Contası

 

 • Contalı tekerlek taşıyıcısı kapının ürettiği sesi ve titreşimi en aza indirir.

 

Menteşe Contası

 

 • Titreşim ve ses yalıtımı sağlar.

 

İsteğe Bağlı

 

 • Akü (güç kesildiğinde kapının çalışmasını sağlar.)
 • Elektrikli Kilit (bıçağın zorla açılmasını önlemek için 24 V DC motorlu kilit)
 • İşlev Seçme Düğmesi
 • Kablosuz Konum Anahtarı
 • Nokta Fotosel
 • El yaklaşım Sensörü
 • Şifre Kartı Geçiş Sistemi
 • Yüz Tanıma
 • Parmak İzi Tanıma

 

Fotoselli Kapı Özellikleri

 

Otomatik kapı enerji tasarrufu yapmak ve bina girişlerinde güvenliği en üst seviyede tutmak için kullanılır. Hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, mağazalar ve daha fazlası gibi yoğun mekanlar için pratik olarak tercih edilir. Genellikle şeffaf cam olarak kullanılan otomatik kapı fiyatları camın boyutuna göre değişir. Bu nedenle, otomatik kapı fiyatları için net bir ücret belirlemek doğru değildir.

 

Fotosel Nedir ve Nasıl Çalışır?

 

Alkali metaller ışık sensörleri olarak bilinir. Bu ışık sensörü sistemi cam bir fana yerleştirilir ve karşıda duran biri durduğu zaman voltaj serbest bırakılır ve kapı açılır. Sensörün adı, kapıda duran kişiyi beyaz ışık olarak algılayan fotoseldir. Fotosel kapağı, görüş alanına giren kişinin mekanizmasını çalıştırarak açılır. Belirli bir süre sonra kapanır. Bu, hem sıcak hem de soğuk ısı tasarrufu sağlar. Fotosel sistemi, cihazın görünürlüğünü artırarak veya azaltarak, gereksiz güç açma kapama ve güvenlik önlemlerini önleyecek şekilde ayarlanabilir. Genellikle alüminyum şasi ile donatılmış fotosel kapı modelleri farklı tasarımlara sahiptir.

 

Otomatik Kapıların Genel Özellikleri Nelerdir?

 

Kapılar bir saniyeden kısa bir süre içinde açılır. İki kanattan yaklaşık 160 kilo. Böylece tek bir kanat yaklaşık 80 kg ağırlığındadır. Açık süresi ayarlanabilir ve istenirse yarım dakika boyunca kapanmaz ve aynı şekli koruyabilir. 150 walt’tan başlayan bir kuvvetle çalışır. Güç kesintileri sırasında yaklaşık 5 kilogram’lık bir kuvvet uygulanarak açılabilir. Sessiz çalışır, böylece kapının açılması ve kapanması gibi sesleri önler. Sallama veya darbe olmadığından deformasyon çok uzun süre uzatılır. Bu, ekonomi açısından bütçeye katkıda bulunan bir özelliktir.

 

Ayrıca çerçevesiz fotoselli kapı, arada bulunan nesnelerin veya insanların zarar görmesini önlemek için güvenlik nedenleriyle yerleştirilen fotosel ile kapatılır. Döner kapılar bu kapılarla karıştırılmış olsa da, işletim sistemlerinde farklılık gösterirler. Ya insan gücü tabanlı bir açma ya da dönmeye devam eden bir sistemi olan bu kapılar giriş filtreleri değil, dönmeye devam eden kapıların sisteminden farklıdır.

 

Otomatik Kapı Kullanımı İçin Ne Sağlar?

 

Otomatik kapılar ortamın kalitesini ve estetikliğini arttırır. Düz cam olarak kullanılan kapılar alan sağlar ve hijyeniktir. Kullanım açısından hiçbir komplikasyon olmadan basit bir şekilde kullanılabilir. İş yeri veya kurumların dekorasyonlarına aykırı görünmez. Her yere uyum sağlar. Bu sayede herkes için kolay hale gelir ve engelli veya çocuklar için olduğu kadar yoğun olan alanlardaki tüm bireyler için ekstra zaman kazandırır.

 

Hiçbir kapı düğmesi veya kapı düğmesi olmadığından mikropların kişiler arasında taşınmasını önler. Ayrıca; çerçevesiz fotoselli kapı,  reklamlar yapıştırılarak reklam maliyetini azaltmak için, genellikle iç kısmı gösteren otomatik kapı modelleri olarak da kullanılabilir. Yalnızca reklamlar değil, mesajlar veya resimler de bu kapılara özel sistemler aracılığıyla yapıştırılır.

 

Kullanım Alanları

 

Günümüzün modern mimarisinin bir sonucu olarak, neredeyse her yerde olabilecek en üst düzeyde şeffaflık arayışına girmiştir, bu nedenle fotosel kapı uygulamalarında bu talebi göz ardı etmek imkansızdır. Günümüz teknolojisi, lüks ürünleri üretmek için en yüksek kaliteli ürünleri kullanarak bu lüksü ayağınıza getiriyor. Artık fotoselli cam cama kapı modelleri, mümkün olan en düşük profil kullanılarak mekanizmaya bağlanarak fotoselli kapı uygulamasında yapılabilir.

 

İlk uygulamada, cam paneller sadece fotoselli cam cama kapı üst kısmında özel bir profil ile taşınır. Bu şekilde, dikey profiller kullanılmıyorken kanat altında bir taban profili kullanmanız istenir. İkinci bir yöntem olarak, askı askıları çamurluğu cam panele açılan deliklere vidalanmış paslanmaz çelik tutucular ile asma prensibine dayanır.

 

Kullanılan manetlerin maliyeti şeffaf fotosel kapının fiyatında hafif bir artışa neden olsa da, bu yöntem fotoselli cam cama kapı fiyatındaki artışı ekstra şeffaflıkla kapsar. Bu uygulama aynı zamanda maksimum cam görüntü elde etmek için tasarlanmıştır, bu nedenle başka bir profil kullanılmaz. Ancak, gerekirse bağlantı noktalarına silikon contalar ve alt taban profilleri uygulamak mümkündür. Tüm bunları yaparken şirketimiz kırılmaz, dayanıklı ve göz alıcı üretim yapmak için en kaliteli ürünleri kullanır.

 

Üst Askı Uygulamalı Cam Cama Fotoselli Kapı

 

10 mm’lik temperli güvenlik camından oluşturulan kanat pencereleri döndürülür, kenarlar döndürülür, yuvarlanır ve düzleştirildikten sonra üst kısmından özel bir profil ile askıya alınır. Tek veya çift kanatlı uygulamalar sabitleme ile veya sabitleme olmadan üretilebilir. Tek kanatlı şasili otomatik sürgülü kapı sistemlerinin çamurlukların minimum açılma mesafesi 700 mm olabilir – maksimum açılma mesafesi 2000 mm’dir. Çift kanatlı çerçevesiz bir uygulamada, minimum geçiş genişliği 800 mm olabilir; maksimum geçiş genişliği 3000 mm olabilir.

 

Manet Askılı Otomatik Cam Cama Fotoselli Kapı

 

Profil asma uygulaması ile aynı şekilde 10 mm temperli şeffaf veya renkli pencerelerle yapılan paneller, boşaltma işleminin yanı sıra, elle tutucuların vidalanarak takılabileceği delikler oluşturularak da tamamlanabilir. Mekanizma kapağının mandallı asma sabitleyicilerle entegre edildiğinden emin olmak için alüminyumun üzerine doğal yerel alüminyum veya paslanmaz çelik ile kaplanmanız tercih edilir. Tek kanatlı asma camlı fotosel kapı sistemlerinin minimum kanat açılma mesafesi 700 mm olabilir; maksimum açılma mesafesi 2000 mm olabilir. Çift kanatlı bir askı söz konusu ise, minimum geçit genişliği 800 mm olabilir; maksimum çapraz genişlik 3000 mm’dir.

 

Fotoselli Kapılarda Güvenliğin Artırılması

 

Güvenliği en üst sırada tutmak ve enerji tasarrufu yapmak için tercih edilen fotoselli kapıları ile bina girişlerinin kullanışlılığı ve işlevselliği ön plana çıkar. Özellikle fotosel kapılar avm, hastane, mağaza, otel ve iş yeri gibi kalabalık yerlerde bekleme sekanslarından ve yoğunluktan kaçınıyor. Gelişmiş teknik özelliklere sahip fotosel kapak, tek veya çift kanat olarak tercih edilebilir. Fotosel kapıların sunduğu güvenliği iki katına çıkarın.

 

Castle fotosel kapı kilitleri, gelişmiş özellikler ve işlevlerle karakterize edilmiştir. Düğme ve silindirlere sahip fotosel kilitler sayesinde kapının güvenliğini artırabilirsiniz. Kompozit gövdeli ve çelik çinko kaplamalı sürgülü fotosel kilitler boyut ve teknik özelliklere göre değişir. Fotosel kapıların sunduğu güvenliği iki katına çıkarın. Castle fotoğraf kapısı kilitleri, ergonomik tasarımı ve bütçeye uygun fiyatlarıyla insanların güvenlik ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verir.